Pomáháte mladým lidem? Setkáváte se s problémem sebepoškozování?
Přihlaste se na webinář Sebepoškozování aneb Proč ubližuji sám sobě
Termín: 13. 10. 2022, 9-14 hodin
Lektorka: PhDr. Zora Dušková, ředitelka Dětského krizového centra
Pro přihlášení na webinář vyplňte přihlášku a odešlete na email asociacepkp@gmail.com nejpozději do 10. 10. Kapacita webináře je omezena na 20 osob, přihlaste se včas.
Cena webináře:
· pro členy APKP – 700,- Kč
· pro nečleny – 1 000,- Kč
Link na přihlášení obdržíte po odeslání přihlášky.
Webinář seznámí účastníky se základním obrazem sebepoškozování u dnešních dětí a dospívajících a zejména s příčinami, které k němu vedou. Součástí webináře bude praktický postup, jak pracovat se sebepoškozujícím dítětem i doporučení rodičům. Důraz je kladen na poznatky z praxe a jejich využitelnost v praxi.
Rozsah: 6 vyučovacích hodin
Obsah:
Vymezení sebepoškozování
Formy sebepoškozování
Suicidální riziko
Příčiny, které vedou k sebepoškozování (rodina, vrstevnické vztahy, vlastní emoce a pocity, stresory, traumatizující zážitky, PTSD, jiné duševní poruchy, vývojové příčiny)
Jak přestat se sebepoškozováním – odborná práce s dítětem
Doporučení rodičům
Preventivní materiály Dětského krizového centra
Vlastní zkušenost účastníků s prací se sebepoškozujícími se dětmi, dotazy, diskuse
Webinář povede PhDr. Zora Dušková, klinická psycholožka a psychoterapeutka
Po většinu své profesní dráhy se zabývá především traumaty u dětí, v užším pojetí především traumatizujícím dopadem fyzického, psychického a sexuálního násilí na dětech; a krizovými situacemi dětí, dospívajících i celých rodin. Věnuje se především krizové pomoci, psychodiagnostické a psychoterapeutické práci s dětmi se syndromem CAN, podpoře a poradenství rodičům ohrožených dětí. Dvacet let stojí v čele Dětského krizového centra, pracoviště specializovaného právě na problematiku syndromem CAN. Její zkušenost s poskytováním krizové pomoci doplňuje i 10 letá praxe na lince důvěry.
Comments