Řádní členové
Centrum sociálních služeb Ostrava, o.p.s. je dlouholetým poskytovatelem sociálních služeb a návazných činností v oblasti sociálně-právní ochrany dětí, sanace rodiny, prevence kriminality, kvality a rozvoje, zaměstnávání, bydlení i dluhů. Svou činností podporuje jednotlivce, páry i rodiny různých věkových kategorií od dětí, přes dospělé až po seniory. S poskytováním služeb lidem v krizi i ohroženým či přímo sociálně vyloučeným má zkušenosti již od roku 2001. Od roku 2019 je poskytovatelem krizové pomoci v rámci Krizového centra pro děti a rodinu. Toto Krizové centrum pro děti a rodinu poskytuje včasnou, dosažitelnou, krátkodobou pomoc a podporu dětem a jejich blízkým v náročných životních situacích spojených například se vztahy, školou a dalšími oblastmi, které nedokáží zvládnout vlastními silami.
Terapeutické centrum Modré dveře, z. ú. – pomáháme lidem v krizi, lidem s psychickými obtížemi či lidem s duševním onemocněním. Pracujeme nejenom s jednotlivcem, ale s celým rodinným systémem a tam kde je to umožněno i se zaměstnavatelem nebo školou. Naše multidisciplinární týmy složené s psychologů, psychoterapeutů, sociálních pracovníků a psychiatrických sester jsou k dispozici jak v ambulantních službách tak v terénu, kdy standardně vyjíždíme do přirozeného prostředí klientů. Naše centra najdete v Praze Hostivaři, Říčanech a Kostelci nad Černými Lesy.
Diakonie Západ pomáhá kvalitními sociálními službami tam, kde na to člověk sám nestačí. Nabízí komplexní péči o ohrožené děti a jejich rodiny, pomáhá lidem v nesnázích či krizi, mladým na cestě k dospělosti, pečuje o seniory i pěstounské rodiny. Nabízí preventivní programy pro školy i veřejnost. Už více než 20 let působí v regionu Plzeňského kraje. Má 16 druhů služeb a ročně pečuje o více než 3 500 klientů. Mottem Diakonie Západ je "Naše pomoc má mnoho tváří". Jednou z nabízených služeb je i služba Plus pro lidi v krizové situaci. Posláním služby Plus pro lidi v krizové situaci je být místem pro lidi a jejich starosti. Pomáháme jim ulehčit tíživou situaci a hledat řešení. Služby krizového centra Plus mohou vyhledat všichni lidé, kteří prožívají náročné životní období, s nímž si neví rady. Lidé, kteří se dostali na pokraj svých sil a netuší kam směřovat dál.
Krizové centrum pro děti a rodinu v Jihočeském kraji, z. ú. (dále jen KC) je registrovaným
poskytovatelem sociální služby krizové pomoci a zároveň má pověření k výkonu sociálně-právní ochrany dětí. KC je odborným pracovištěm zaměřeným na komplexní pomoc rodinám s dětmi ve zvlášť obtížných životních situacích. Své služby nabízí od roku 2003.Poskytuje krizovou intervenci, psychologické a sociální poradenství a zaměřuje se na obnovu narušených rodinných vztahů a posilování rodičovských kompetencí. Protože vzniklá krizová situace zpravidla ovlivňuje celý rodinný systém, pracuje KC vždy, kdy je to vhodné, s celou rodinou. Právě pro práci s celým rodinným systémem a především díky know-how v oblasti práce s dětmi, je KC organizací v regionu unikátní.
Spirála, Ústecký kraj, z. s. - organizace byla založena v roce 1998 jako občanské sdružení pod názvem Spirála. V roce 2000 vzniklo Centrum krizové intervence, které začalo poskytovat službu telefonické krizové pomoci s názvem Linka pomoci a ambulantní službu krizové pomoci. Během roku byla otevřena i pobytová část s 5 krizovými lůžky. Od roku 2006 byla organizace rozšířena o Intervenční centrum, které poskytuje ambulantní, terénní, telefonickou pomoc obětem domácího násilí a 1 krizové lůžko. Se vznikem zákona o sociálních službách byly služby telefonické krizové pomoci a krizové pomoci, intervenčního centra zaregistrovány a byla k nim připojena ještě služba odborného sociálního poradenství. V současné době provozuje Spirála, Ústecký kraj, z. s., tyto 4 registrované sociální služby a realizuje další nadstandardní projekty zaměřené na preventivní práci s dětmi s výchovnými problémy, s dětmi páchajícími trestnou nebo přestupkovou činnost, sanaci rodiny, spolupráci s OSPOD, PČR a IZS. Organizace má nadregionální působnost a disponuje 6 detašovanými pracovišti po celém Ústeckém kraji. Podílí se na komunitním plánování SO ORP Ústeckého kraje. Zaměstnává 20 pracovníků, z nichž všichni absolvovali výcvik v poskytování KI a další odborné výcviky či vzdělávání. Všichni interventi pracují pod supervizí a intervizí, organizace má vlastního kouče.
Dům tří přání, z. ú., je pražská nestátní nezisková organizace, založená v roce 2001, jejímž posláním je všestranná a okamžitá pomoc dětem a jejich rodinám v náročné životní situaci. Poskytuje sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, krizovou pomoc a sociální rehabilitaci. Nabízí také rodinnou terapii a poradenství. Organizace má pověření k sociálně-právní ochraně dětí.
Naším cílem je, aby děti mohly vyrůstat ve své rodině a v podmínkách, které pro svůj zdravý vývoj potřebují, proto při řešení situace dítěte pracujeme s celou rodinou. Náš tým je multidisciplinární – složený z odborníků ze sociálních, psychologických, pedagogických i zdravotnických profesí, kteří spolu úzce spolupracují v komplexně provázaných službách napříč našimi pěti centry: Dům Přemysla Pittra pro děti, Centrum pro děti Mezipatro, Centrum pro rodiny Delta, Centrum rodinné terapie Horizont a Centrum duševního zdraví pro děti a adolescenty Praha.
Sdružení Most k naději, z. s., vzniklo v roce 1995 registrací u MV ČR. V současné době je organizace realizátorem registrovaných sociálních služeb v oblasti drogových a nedrogových programů. Krom projektů K – Center, terénních programů zaměřených na služby Harm Reduciton, realizuje také projekt Protidrogové programy v penitenciárních zařízeních, Sociální protidrogovou poradnu v Janově, Dům na půl cesty v Liberci a Centrum pro rodinu a následnou péči v Mostě. V rámci krizových služeb je realizátorem Krizové poradny v Mostě a Linky duševní tísně Most, nabízející telefonickou krizovou pomoc v nonstop provozu.
Organizace SPONDEA, z.ú. vznikla v roce 1997, aby pomáhala ohroženým a týraným dětem. Její služby se v průběhu let měnily a rozšířily. V současné době nabízí okamžitou pomoc a podporu dětem, dospívajícím i dospělým, kteří se dostali do těžké životní situace způsobené např. prožitím traumatické události, školními a vztahovými krizemi, čelí úzkostem, sebepoškozování, násilí v rodině či nebezpečnému pronásledování.
SPONDEA má pověření k výkonu sociálně právní ochrany dětí a dvě registrované sociální služby – krizovou pomoc a intervenční centrum. Služby poskytuje prostřednictvím osobních, telefonických a e-mailových konzultací v Brně a Jihomoravském kraji.
Svoji činnost zaměřuje na komplexní práci s rodinou v rámci projektů Dítě v centru zájmu a Dětství bez násilí.
Nomia, z. ú., je psychologická poradna působící především v Královéhradeckém kraji, kde pomáháme již od roku 2003. Vznikli jsme jako pobočka mezinárodní humanitární organizace ADRA, o.p.s. a na přelomu roku 2014/2015 jsme se osamostatnili a od té doby fungujeme jako NOMIA, z. ú. Zaměřujeme se zejména na rozvodové a porozvodové konflikty s násilím ve vztazích, na pomoc obětem domácího násilí a trestné činnosti, týraným, zneužívaným a zanedbávaným dětem a pracujeme rovněž i s pachateli trestné činnosti. Naší snahou je v rámci poskytování sociální práce a terapeutických intervencí zastavit násilí ve vztazích a traumatické prožívání jak u dospělých, tak u dětí a pomoci tak k nápravě a úzdravě.
Linka bezpečí, z. s., je největší a nejdéle fungující celostátní krizová linka pro děti a mladistvé do 26 let. V provozu je od roku 1994 a to nonstop, zdarma. Denně se na nás s prosbou o pomoc obrátí 400-500 dětí. Za rok 2018 jsme přijali 159 481 dovolání. Nejčastěji volající trápí problémy v rodině (např. rozvod rodičů), vztahy ve škole a s vrstevníky, osobní témata, psychické potíže a dotazy ohledně sexuálního zrání. Objevují se i témata šikany a kyberšikany, sebepoškozování, týrání a myšlenky na sebevraždu.
Jako organizace naplňujeme komplexní péči o rodinu a dítě, již 18 let provozujeme Rodičovskou linku. Ta nabízí krizovou pomoc a rodinné poradenství pro rodiče a ostatní dospělé, kteří jednají v zájmu dítěte.
Portus Prachatice, o. p. s., zajišťuje pestrou nabídku aktivit směrem k rodinám, dětem a mládeži v oblastech předcházení nežádoucímu chování, smysluplného trávení volného času a řešení obtížných životních situací. Jsme dynamická jihočeská nezisková organizace s více než desetiletou tradicí, která zastřešuje komplexní práci s rodinami prostřednictvím tří sociálních (Krizové centrum, NZDM a SASRD) a tří doprovodných služeb (certifikovaná primární prevence, akreditované vzdělávání v oblasti kyberkriminality a rodinné centrum).
Centrum J. J. Pestalozziho, o. p. s., poskytuje soc. služby již od r. 1992. Jde o stabilní organizaci, která zajišťuje kvalifikovanou pomoc nejen jednotlivcům, ale i rodinám a to prostřednictvím registrovaných soc. služeb (krizová pomoc, odborné sociální poradenství, azylový dům, dům na půli cesty, sociální rehabilitace), ale i neregistrovaných služeb (asistovaný kontakt, mediace). Sídlo organizace je v Chrudimi. Díky svému rozsahu pomáhá nejen v Pardubickém kraji, ale i v kraji Vysočina.
Služba krizová pomoc je zaměřena na pomoc osobám (rodinám) všech věkových kategorií v krizové situaci a obětem domácího násilí. Působnost Krizových center postupně rozšiřujeme. Krizové centrum v Chrudimi působí již od r. 2001, postupně jsme vybudovali další KC ve Svitavách, v Jihlavě a Žamberku. Ve všech Krizových centrech zajišťuje pomoc tým odborných pracovníků, tzn. sociální pracovnice, psychologové, terapeuti, právníci.
Povídej, z. s. provozuje Centrum krizové intervence v Kutné Hoře, které pomáhá lidem v krizi už 20 let, a to prostřednictvím linky důvěry a poradny pro lidi v tísni. Obě služby nabízejí pomoc odborníků pro všechny věkové skupiny. Linku důvěry je možné kontaktovat prostřednictvím telefonu a e-mailu. V poradně pro lidi v tísni je prostor pro osobní setkání. V rámci krizové pomoci v poradně poskytují svoje služby psychologové-psychoterapeuti se zaměřením na dětskou a rodinnou krizi, se zaměřením na krizi dospívání a psychologové-psychoterapeuti, kteří pracují s dospělými jedinci i páry v krizi.
ACORUS, z. ú., je nestátní nezisková organizace, která již od 1997 poskytuje komplexní odbornou pomoc lidem ohroženým domácím násilím. Podporu našim klientkám a klientům zajišťují sociální pracovnice, terapeutky, psycholožky a další odborný personál prostřednictvím registrovaných sociálních služeb, kterými jsou odborné sociální poradenství poskytované v ambulantní poradně a pobytové služby realizované z důvodu bezpečnosti našich klientek a jejich dětí na utajené adrese. Pobytové programy nabízíme formou azylového domu s nonstop linkou a krizových lůžek. V případě potřeby mohou klientky využít byty následné pomoci a navázat tak na pobytový program v azylovém domě. Pro klientky a klienty dále realizujeme akreditovanou službu poskytování právních informací obětem trestných činů v kontextu domácího násilí. Krizová pomoc umožňuje ženám a ženám s dětmi v akutní krizové situaci vzniklé v důsledku domácího násilí získat bezplatné ubytování na 7 dní. Poskytovaná pomoc vede k překonání akutního krizového stavu, zajištění bezpečí před násilnou osobou, psychické stabilizaci, posílení schopnosti řešit situaci vlastními silami a zvýšení informovanosti o možnostech řešení domácího násilí.
Svou činnost v ACORUSu zaměřujeme také na odbornou veřejnost, studenty, mládež a laickou veřejnost realizací akreditovaného vzdělávání, preventivních besed, pořádáním benefičních akcí a medializací problematiky domácího násilí.
SOS centrum Střediska křesťanské pomoci v Praze už 30 let poskytuje lidem v obtížné či krizové životní situaci odbornou pomoc, podporu, informace, pomáhá jim obdobným situacím předcházet a podporuje je v řešení problému vlastními silami. Nabízíme krizovou intervenci, sociálně právní poradenství, telefonickou krizovou intervenci, internetovou linku důvěry a chatové poradenství. Poskytujeme také pomoc všem, kteří mají problém se zvládáním agrese ve vztazích. Nabízíme jim individuální, párovou a skupinovou terapii.
Modrá linka, z.s. je organizace, která již 25. rokem poskytuje služby lidem v krizových situacích. Jsme tu pro lidi bez rozdílu věku, kteří se ocitnou v náročné životní situaci a chtějí pomoci. Pomůžeme jim zorientovat se v tom, co se děje. Probereme, jak se cítí a co by se dalo dělat. V případě potřeby je nasměřujeme na další služby a dáme informace o následné pomoci. Mohou nás anonymně a bezplatně zkontaktovat odkudkoli, a to telefonicky 549 241 010, 608 902 410, pomocí Skypu, emailem či na našich stránkách www.modralinka.cz naleznou přístup do chatu či anonymní schránky internetového poradenství. Využít mohou i konzultací v osobní krizové poradně sídlící v Brně. Disponujeme i Odborným centrem, které se snaží o zprostředkování odborných poznatků z praxe dalším pracovníkům v pomáhajících profesích a zájemcům z řad veřejnosti. Velmi rádi se podílíme na zajímavých projektech a akcí, které se dotýkají krizové pomoci.
Poradenské a krizové centrum, p. o. poskytuje pomoc a podporu dětem a jejich rodinám v situacích, které ohrožují vývoj či zdraví dítěte. Sídlíme ve zlínské části Burešov, v Čiperově vile uprostřed lesoparku s několika dětskými hřišti. Nabízíme tři základní služby, které mohou pomoci dětem v tísni. Našimi silnými stránkami je především dlouholetá zkušenost, odbornost našich pracovníků a nepřetržitý provoz centra. Od roku 2017 nabízíme službu krizová pomoc. Služba je určena dítěti do 18ti let v krizi a jemu osobám blízkým, členům rodiny v krizi. Poskytujeme podporu, bezpečí a stabilizaci. Vy nám zavoláte na pohotovostní linku, my za vámi přijedeme kamkoliv ve Zlínském kraji, nebo se domluvíme na schůzce u nás v ambulanci ve Zlíně.
Centrum Protěž, z.ú., poskytuje na základě Pověření k výkonu sociálně-právní ochrany dětí Libereckého kraje Pomoc rodinám s dětmi ve vztahových krizích. Jedná se převážně o rozvodové a porozvodové krizové situace v rodinách s dětmi, ale také o mezigenerační konflikty v rodinách, jejichž součástí jsou děti. Zabýváme se také doprovázením pěstounských rodin a kontaktem dětí s biologickou rodinou.
Arkáda, z.ú., sociálně psychologické centrum nabízí ambulantní bezplatnou psychosociální pomoc lidem v obtížných životních situacích. Poskytujeme především registrované sociální služby (krizová pomoc, kontaktní centrum, terénní program, služby následné péče) a věnujeme se doprovázení a vzdělávání pěstounských rodin. Máme pověření k sociálně právní ochraně dětí.
Krizovou pomoc využívají děti od 11 let i dospělí lidé vystavení náhlé zátěži (např. vážné onemocnění, ztráta blízké osoby, ztráta zaměstnání, partnerské a rodinné problémy, problémy ve škole či s rodiči). Pracujeme s jednotlivci, páry i rodinami. Poskytují ji odborníci, kteří podle zákona o sociálních službách splňují kvalifikaci sociálních pracovníků nebo dalších odborníků v sociálních službách vyškolení v krizové intervenci.
Další vzdělávání a pravidelná supervize a intervize je pro nás samozřejmostí, stejně tak úsilí o poskytování kvalitní služby. Abychom našim klientům poskytli komplexní a odpovídající pomoc, využíváme kontakty na další externí odborníky a instituce. Klientům nabízíme lidský a zároveň profesionální přístup, aby mohli v bezpečném prostředí a s důvěrou řešit svoje problémy.